Dlaczego my?

Jakość i sposób wykonania

Każdą lampę, bramę czy balustradę można wykonać na wiele sposobów. Sztuką jest dobrać sposób wykonania oraz używane techniki, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Popełnienie błędu, bądź brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wykonawcy na tym etapie będzie rzutować negatywnie na ostateczną jakość wyrobu.

Najlepszym tego przykładem są bramy kowalskie a konkretnie bramy pełne - Zazwyczaj bogato zdobione, piękne, mocno zasłaniające widok do wnętrza posesji. Jednak każdy inwestor decydujący się na taką bramę powinien wiedzieć jak jest ona zbudowana, aby nie być później rozczarowanym.

Bramę taką bardzo trudno profesjonalnie zbudować, dlatego większość wykonawców proponuje klientom bramy zrobione amatorsko. Z dużej odległości amatorska brama będzie wyglądała podobnie do profesjonalnej. Z bliska natomiast wszelkie podobieństwa znikną.

My proponujemy państwu tylko i wyłącznie profesjonalnie zbudowane bramy.

Poniżej znajdą Państwo informacje jak rozpoznać podstawowe różnice jakie najczęściej występują pomiędzy bramą amatorską a profesjonalną:
Brama amatorska
1. Zbudowana jednostronnie - Bez możliwości zabudowy z drugiej strony bramy -cała konstrukcja wzoru bramy znajduje się tylko od zewnątrz, od wewnątrz posesji natomiast najczęściej znajduje się goła blacha. Efekt?- inwestor zapłacił za bramę która od wewnątrz wygląda jak brama wielokrotnie tańsza.


2. Brak ocynku ogniowego - Bramy pełne są wyjątkowo wrażliwe na brak ocynku ogniowego. Posiadają one wiele warstw stali które nakładane są na siebie i łączone metodą spawania. Nie ma zatem fizycznej możliwości dobrze pomalować elementów stali znajdujących się od strony wewnętrznej. Efekt? - Bardzo szybko pojawi się rdza wypływająca z wnętrza bramy nawet jeśli wykonawca obiecywałby że będzie inaczej.

3. Zły dobór materiałów - Podstawowy błąd - zbyt cienkie przekroje i grubości materiałów powodują że brama może z czasem odkształcić się pod własną masą. Ocynkowanie bramy zbudowanej ze zbyt cienkich materiałów jest również niemożliwe. Zły dobór materiałów ma także bardzo duży wpływ na estetykę bramy.

4. Estetyka wykonania - Widoczne, nieobrobione spawy. Brak tradycyjnego nitowania. Złe dopasowanie materiałów. Nieodpowiednie miejsca i technika łączeń materiałów.
5. Wykończenie bramy - Brak elementów tradycyjnie kutych w ogniu przez kowala, założone ozdoby ( na przykład liście ) zakupione w markecie zrobione z cienkiej blachy. Kiepskiej jakości zawiasy, farba i wiele innych rzeczy.


6. Montaż - Należy pamiętać że kiepskie wykonanie bramy jest zazwyczaj równoznaczne z równie kiepskim jej montażem.
Brama profesjonalna M.B. Nylec
1. Zbudowana dwustronnie - Brama jest skonstruowana tak że zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz posesji znajduje się identyczny wzór. W pewnym sensie można powiedzieć że są to dwie bramy połączone w całość. Wymaga to użycia całkiem innych materiałów niż w przypadku bramy jednostronnej. Efekt? - Inwestor otrzymuje dokładnie to za co zapłacił.

2. Pełny ocynk ogniowy - Brama całkowicie ocynkowana ogniowo - nie będzie rdzewieć nigdy. Ocynkowanie bramy pełnej jest bardzo trudne ze względów technologicznych ( brama może ulec odkształceniu - zniszczeniu podczas cynkowania). Dlatego większość wykonawców twierdzi że ocynkować takiej bramy się nie da. Dla nas nie jest to problemem.


3. Profesjonalny dobór materiałów - W naszej firmie nie kierujemy się kosztami podczas doboru materiałów na bramę. Materiały dobierane są optymalnie do każdego typu bramy w taki sposób aby dawały pożądaną estetykę oraz wytrzymałość.4. Estetyka wykonania - Spawy profesjonalnie obrobione, ukryte lub całkowicie niewidoczne dzięki używaniu czasochłonnych metod nawiercania bramy. Wiele elementów nitowanych, wszystko perfekcyjnie spasowane i połączone - takie różnice najlepiej widzieć na żywo- zapraszamy do naszej ekspozycji firmowej.

5. Wykończenie bramy - Wszystkie elementy typu liście są kute ręcznie przez naszych kowali w ogniu dzięki czemu każdy liść jest inny i niepowtarzalny. Brak elementów sklepowych. Robione w naszej firmie mocne i regulowane zawiasy jakich nie da kupić się w sklepie. Wysokiej jakości farba, patyny, lakiery.

6. Montaż - Profesjonalny i pewny montaż.

Powyższe porównanie dotyczy bram pełnych. Jednak bardzo podobne różnice występują w kutych lampach, bramach ażurowych, a także ogrodzeniach, balustradach, daszkach itp.

Każdą z tych rzeczy da się zbudować zarówno amatorsko jak i profesjonalnie. I dlatego my proponujemy Państwu przed dokonaniem wyboru wizytę w naszym salonie firmowym w Dębicy gdzie zobaczą Państwo jak wyglądają profesjonalne wyroby kowalskie tworzone z pasją.Ekskluzywne lampy kowalskie

M.B. Nylec - Pracujemy dla tych, którzy wymagają więcej.
Udostępnij: